Już wkrótce odbędzie się 13 edycja Warszawskiego Festiwalu Kultury Japońskiej Animatsuri 2022, promująca kulturę i popklturę Kraju Kwitnącej Wiśni.

Marka RedMagic będzie głównym partnerem konwentu oraz sponsorem nagród w konkursie cosplay (z ang. „costume” „play”). Zadanie polega na wcielaniu się w postacie z różnego rodzaju mediów popkulturowych, takich jak manga, anime czy gry, komiksy, seriale i filmy. Przygotowania do konkursu są czasochłonne i wymagają szerokiej znajomości tematu, a bardzo często także wypracowanego warsztatu krawieckiego. Kostiumy są zazwyczaj szyte przez uczestników konkursu, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Podczas konkursu uczestnicy prezentują swoje stroje i odgrywają scenki.

Fot. festiwal.animatsuri.pl

Główną wygraną jest smarfon gamingowy Nubia RedMagic 7 o wartości 4099 zł. To niezła gratka dla wielbicieli gry na smartfonach i jednocześnie pasjonatów kultury japońskiej, anime i fantastyki. Na 3 dni festiwalowe zaplanowana jest moc atrakcji – konkursy, prelekcje, panele dyskusyjne i warsztaty. Festiwal Animatsuri od lat przyciąga setki zainteresowanych, niezależnie od wieku. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Miejsce imprezy:  Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe
ul. Bobrowiecka 9, Warszawa
Data: 22 lipca 17:00 do 14:00 24 lipca 2022 r.

 

Więcej o Festiwalu Animatsuri: festiwal.animatsuri.pl